Do Regulačnej rady sa môže vrátiť jej bývalý člen. Kandiduje aj manažér štátneho SPP

14.6.2021

Nekompletnú zostavu Regulačnej rady pri ÚRSO by mohol už onedlho doplniť nový člen. Poslanci Národnej rady SR budú na nadchádzajúcej schôdzi hlasovať o dvojici uchádzačov, ktorých kandidatúru potvrdil parlamentný hospodársky výbor.

Zdroj: Freepik

Regulačná rada je kontrolný a odvolací orgán Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). V plnej zostave pozostáva zo šiestich členov, ale minulý týždeň (10. júna 2021) vypršalo funkčné obdobie hneď dvom z nich, podpredsedovi Milanovi Krajčovičovi a členovi Rady Miroslavovi Dudlákovi. V oklieštenej štvorčlennej zostave by Regulačná rada nemala ostať nadlho. Poslanec Tomáš Lehotský (Za ľudí) včera na rokovaní Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti navrhol dvojicu kandidátov, už spomenutého Miroslava Dudláka a Ľubomíra Selca.

Funkčné obdobie členov Regulačnej rady je šesť rokov. Troch členov vyberá Národná rada SR, troch členov navrhuje vládny kabinet. Do funkcie ich podľa zákona o regulácii v sieťových odvetviach vždy menuje prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá ich zároveň odvoláva.

V súčasnosti funguje Regulačná rada v štvorčlennej zostave. Predsedá jej Ján Ďuriš a členmi sú Juraj Doležal, Sylvia Beňová a najnovšie Andrej Ochotnický, ktorému sa začalo funkčné obdobie 1. mája 2021. Jeho kandidatúru navrhol rezort hospodárstva a schválila Vláda SR.

Kto sú navrhovaní kandidáti? 

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu portálu.

Členstvom v platforme ENERGOKLUB® získate okrem prístupu k exkluzívnemu obsahu aj množstvo ďalších výhod.

Pridajte sa k nám!
Už máte prístup?

Mohlo by vás zaujímať

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK