Čo sa deje v klube počas pandémie koronavírusu?

16. 4. 2020

V čase opatrení spomaľujúcich šírenie nákazy COVID-19, ku ktorým patrí predovšetkým obmedzenie osobných, sociálnych kontaktov, sa aktivity platformy ENERGOKLUB® sústreďujú najmä na publikačnú činnosť. Pripravujeme však aj online diskusie prostredníctvom videokonferencií.

Zdroj: Freepik

Hoci primárnym cieľom platformy ENERGOKLUB® je od jej počiatku vytvorenie exkluzívneho priestoru pre neformálnu diskusiu medzi zástupcami širokého spektra subjektov pôsobiacich na slovenskom trhu s energiami, v posledných týždňoch boli osobné stretnutia a diskusie členov a pozvaných hostí utlmené. O to viac sa môže prejaviť dlhoročná redakčná skúsenosť a odbornosť nášho tímu formou publikovania kvalitného informačného obsahu.

Široká verejnosť a predovšetkým členovia klubu, ktorí majú prístup k uzamknutým častiam článkov s pridanou hodnotou, sú ostatný mesiac prostredníctvom webovej stránky energoklub.sk intenzívne oboznamovaní o dianí v energetike. Nárast čítanosti v porovnaní s predchádzajúcim obdobím a tiež s minulým rokom je presvedčivý. Počet zobrazení webovej stránky energoklub.sk stúpol medzimesačne o viac než 41 % a medziročne dokonca o takmer 63 %.
Zdroj: Google Analytics

Posledné týždne sme využili na uskutočnenie viacerých rozhovorov so zaujímavými osobnosťami vrátane nového štátneho tajomníka Karola Galeka, ktorý je zodpovedný za oblasť energetiky na Ministerstve hospodárstva SR, a tiež s členkou Regulačnej rady Sylviou Beňovou.

Taktiež bol do prevádzky uvedený nový RSS kanál, ktorý umožňuje odber autorských článkov. Zároveň sme zvýšili frekvenciu zasielania pravidelných newslettrov, k odberu ktorých sa môžete prihlásiť na hlavnej stránke portálu energoklub.sk.

Potešujúce je aj to, že sa nám v predstihu podarilo dosiahnuť stanovený cieľ v počte followerov stránky ENERGOKLUB® na sociálnej sieti LinkedIn, čo potvrdzuje záujem o hodnotný obsah a aktuálne energetické témy.

Pre úplnosť štatistík dodáme, že na informačnom portáli energoklub.sk bolo od jeho spustenia v decembri 2017 publikovaných viac než 400 autorských článkov z oblasti slovenskej, európskej a svetovej energetiky.

Navyše v októbri 2019 pribudla na webových stránkach energoklub.sk a energoforum.sk aj nová sekcia V krátkosti, v ktorej prinášame stručné a aktuálne správy z odvetvia. Za polroka fungovania si už návštevníci mohli prečítať viac než 500 publikovaných krátkych správ.

Nárast záujmu o odborný informačný obsah nás veľmi teší, avšak aktívne pracujeme aj na spustení prvých online video diskusií platformy ENERGOKLUB®, ktoré sa vďaka súčasnej situácii a posunu do digitálneho priestoru stali pracovnou realitou.

Veríme, že súčasná situácia je obrovskou príležitosťou nielen pre skvalitnenie publikovaného obsahu, ale najmä pre inšpiráciu a posun konštruktívnej debaty v energetike na úplne novú úroveň.

Ďakujeme za vašu podporu!

Tím platformy ENERGOKLUB®

Mohlo by vás zaujímať