ÚRSO reaguje na burzový vývoj. Cena plynu pre domácnosti sa zníži

16.9.2020

Zraniteľní odberatelia z kategórie domácností a malých podnikov budú od prvého januára 2021 platiť za dodávku zemného plynu menej. Dôvodom je vývoj cien komodity na veľkoobchodných trhoch, ktorý zásadne ovplyvnila koronakríza.

Zdroj: Freepik

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) rozhodol, že vývoj na veľkoobchodnom trhu s plynom je potrebné premietnuť aj do maximálnych cien za dodávku pre odberateľov z regulovaných segmentov. „Úrad preto začal z vlastného podnetu cenové konanie voči všetkým dodávateľom plynu vo veci zníženia ceny zemného plynu pre domácnosti a malé podniky. Celkovo sa jedná o 42 regulovaných subjektov,“ uviedol predseda Andrej Juris.

Účinnosť znížených cien bude plošne uplatnená od 1. januára 2021. Úrad zároveň upozornil, že časový harmonogram cenových konaní zohľadňuje legislatívne termíny a časové riziká vyplývajúce z možných obmedzení v dôsledku pandémie. O výsledku, resp. o konkrétnych zmenách v cenách za dodávku plynu bude úrad informovať verejnosť po skončení cenových konaní. Už tradične sa tak deje na decembrovej tlačovej konferencii, ktorú hostí šéf ÚRSO. 

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu portálu.

Členstvom v platforme ENERGOKLUB® získate okrem prístupu k exkluzívnemu obsahu aj množstvo ďalších výhod.

Pridajte sa k nám!
Už máte prístup?

Mohlo by vás zaujímať

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK