S.O.S. organizuje skupinový nákup fotovoltiky pre domácnosti

18.10.2022 09:01

Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.) organizuje skupinový nákup fotovoltických zariadení pre domácnosti. V prvej fáze sa zozbierajú nezáväzné registrácie záujemcov, v polovici novembra bude určený dodávateľ, pričom registrovaní spotrebitelia sa budú môcť rozhodnúť, či s ním zmluvu na dodanie a inštaláciu uzatvoria alebo nie. Na rozhodnutie budú mať čas do konca decembra, resp. do vyčerpania zásob.

Súčasťou skupinového nákupu s inštaláciou zariadení budú len fotovoltické panely, ktoré dosiahli dostatočne vysoký počet bodov v nezávislých spotrebiteľských testoch. Úspech skupinového nákupu závisí od záujmu zo strany domácností. Po spustení kampane budú všetkým bezplatne k dispozícii aj výsledky najnovšieho porovnávacieho testu fotovoltických panelov.

S.O.S. vyberie dodávateľa zariadení, ktorý záujemcom podľa stanovených kritérií ponúkne najlepší pomer ceny a kvality.  Na rozhodnutie ohľadom podpisu zmluvy budú mať záujemcovia čas do konca decembra, resp. do vyčerpania garantovaných zásob.Dodávateľ musí zároveň garantovať cenu a zaručí tiež dodávku na jar budúceho roka.

Zmluva so zhotoviteľom prejde kontrolou S.O.S., odberatelia sa tak nemusia báť nekalých obchodných praktík či skrytých zmluvných podmienok. Dodávateľ im tiež pomôže s registráciou žiadosti o podporu z programu Zelená domácnostiam. S.O.S. na stránke sprístupní aj on-line kalkulačku pre výpočet možnej úspory.

Spoločný nákup sa uskutoční v rámci projektu CLEAR-X, ktorý je financovaný z programu EÚ pre výskum a inovácie Horizont 2020. 

Kto sa môže zúčastniť?

Kampaň skupinového nákupu fotovoltiky je otvorená pre všetkých spotrebiteľov žijúcich na Slovensku. Majitelia rodinných domov sa môžu prihlásiť na stránke www.spolocnenakupy.sk. Registrácia nezaväzuje automaticky k nákupu, ale je podmienkou na zaslanie ponuky a získanie práva na nákup fotovoltického systému za podmienok dosiahnutých v rámci skupinového nákupu.