Energofórum

Kybernetická bezpečnosť v energetike

 • DÁTUM A ČAS 19.6.2018
  9:00
 • MIESTO sféra, a.s.,Twin City A
  Karadžičova 2, Bratislava
 • KAPACITA 20 miest

Posun v ústrety digitalizácie, jednotného trhu s energiami a decentralizovanej výroby energie prináša so sebou nové riziká v oblasti kybernetickej bezpečnosti, s ktorými sa musia popasovať spoločnosti pôsobiace v oblasti energetiky aj infraštruktúry. Ako sa k týmto výzvam stavia slovenská a európska politika a legislatíva?

Dozviete sa

 • Aktuálny vývoj stratégie kybernetickej bezpečnosti z pohľadu EÚ v energetike
 • Prehľad legislatívneho rámca SR a EÚ z pohľadu energetiky
 • Smernica NIS a zákon o kybernetickej bezpečnosti
 • Smernica ECI a zákon o kritickej infraštruktúre
 • GDPR a nový zákon o ochrane osobných údajov
Od začiatku apríla u nás platí nový zákon 69/2018 Z. z. o kybernetickej bezpečnosti. Viete, aké povinnosti Vám z neho môžu vyplývať? Ste prevádzkovateľom základnej služby alebo poskytovateľom digitálnej služby?

Krátke zhrnutie z tejto prednášky nájdete na tomto odkaze.

Doplnková literatúra

Doplnková literatúra je súčasťou exkluzívneho obsahu portálu. Ak ste členom platformy ENERGOKLUB® a máte zriadené konto, zobrazí sa vám po prihlásení.

Mgr. Ing. Martin Konvit

Je advokátsky koncipient v advokátskej kancelárii SEMANČÍN & PARTNERS s.r.o. Venuje sa najmä oblastiam práva ochrany osobných údajov, práva informačno-komunikačných technológií a právu duševného vlastníctva. V rámci uvedených oblastí sa špecializuje najmä na problematiku ochrany osobných údajov, kybernetickej bezpečnosti a softvérového práva.

Je absolventom Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity a zároveň absolvoval Fakultu práva Paneurópskej vysokej školy. Zároveň pokračuje v ďalšom štúdiu formou rigorózneho konania na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Pri poskytovaní právneho poradenstva klientom našej advokátskej kancelárie využíva unikátnu kombináciu znalostí z oboru práva a odboru informatiky, pričom jeho snahou je vždy návrh riešenia, ktoré je súladné nielen s právnou úpravou, ale je zároveň vhodné aj z pohľadu technického.

Zároveň sa špecializuje aj na právo životného prostredia a odpadového hospodárstva.


Hodnotenie lektora

ENERGOKLUB  1. 8. 2018
Vaše hodnotenie môže byť prvé. Napíšte nám.