Energofórum

Ako odvrátiť kolaps na trhu s energiami?

  • DÁTUM A ČAS 27.4.2022
    14:00
  • MIESTO Bratislava - v súlade so zaslanou pozvánkou
  • KAPACITA 30 miest

Ceny elektriny a zemného plynu na veľkoobchodných burzách dosahujú historické maximá. Trend z minulého roka ešte viac zvýraznila ruská vojenská invázia na Ukrajinu, ktorá zintenzívnila aj debaty o energetickej bezpečnosti na Slovensku aj na úrovni EÚ. Bezprecedentný vývoj na trhu s energiami ohrozuje existenciu dodávateľov, pričom problémy sa ďalej reťazia na ostatných účastníkov trhu.

ÚRSO v tejto situácii zvažuje, že uplatní mimoriadnu reguláciu. V rámci verejnej diskusie o krízových opatreniach na neregulovanom trhu predostrel úrad svoje návrhy a v súčasnosti vyhodnocuje riešenie zo strany subjektov na trhu. Regulačný úrad zároveň hľadá spôsob, ako skrotiť ceny energií v roku 2023 pre domácnosti. Kým pred nárastom cien elektriny by ich mala ochrániť aplikácia memoranda vlády so Slovenskými elektrárňami, regulované ceny za dodávku plynu sú podľa ÚRSO tikajúcou bombou.

Na aktuálnu tému budú diskutovať zástupcovia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, Združenia dodávateľov energií, spoločností Slovenské elektrárne, Slovnaft, Veolia Energia Slovensko, JPX, Ernst & Young a ďalší hostia

Dozviete sa

  • Ako zachovať hospodársku súťaž a zabezpečiť ochranu zraniteľných odberateľov. Návrhy a riešenia
  • Aké sú kľúčové determinanty súčasného a budúceho vývoja na komoditných trhoch s energiami
Stretnutie je vyhradené pre členov platformy ENERGOKLUB® a pozvaných hostí.

Doplnková literatúra

Doplnková literatúra je súčasťou exkluzívneho obsahu portálu. Ak ste členom platformy ENERGOKLUB® a máte zriadené konto, zobrazí sa vám po prihlásení.