Štvrtá výzva Obnov dom podporí aj biomasové kotly a batériové úložiská

5. 9. 2023

SAŽP ohlásila v poradí štvrtú výzvu programu Obnov dom, ktorá má priniesť zjednodušené kritériá. Po novom bude možné žiadať aj o príspevok na biomasový kotol alebo batériové úložisko ako súčasť fotovoltického systému. Registrovať sa bude možné elektronicky prostredníctvom formulára od 9. októbra 2023.
Zdroj: Freepik

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) informovala, že v stredu (6. septembra 2023) zverejní upravené podmienky v poradí štvrtej výzvy programu Obnov dom. Výzva podporená z Plánu obnovy bude otvorená pre 10 tisíc záujemcov a je na ňu alokovaných 190 miliónov eur.

„Teší ma, že obnova rodinných domov, ako jeden z najväčších projektov plánu obnovy, napreduje. Okrem vyhlásenia ďalšej, v poradí štvrtej výzvy sa zároveň SAŽP podarilo výrazne zrýchliť  procesy pri vyhodnocovaní doterajších žiadostí. Sú vyhodnotené obe pilotné výzvy a vyše 80 % žiadostí z tretej výzvy, čo znamená, že dnes už vyše 10-tisíc ľudí pozná výsledok svojej žiadosti. Som rada, že vďaka plánu obnovy si môžu občania obnoviť rodinný dom tak, aby nielen zlepšili kvalitu bývania, ale aj optimalizovali náklady na energie a v neposlednom rade zvýšili kvalitu životného prostredia,“ uviedla  podpredsedníčka vlády Lívia Vašáková.

Podávanie žiadostí sa spustí 9. októbra 2023. Po registrácii budú mať žiadatelia 90 dní vybavenie potrebných dokumentov, ktoré sú potrebné na uzavretie zmluvy. Povinnou prílohou bude energetický certifikát pred obnovou alebo projektové energetické hodnotenie.

 

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu portálu.

Členstvom v platforme ENERGOKLUB® získate okrem prístupu k exkluzívnemu obsahu aj množstvo ďalších výhod.

Pridajte sa k nám!
Už máte prístup?

Mohlo by vás zaujímať