Na Slovensku vzniká Národné batériové centrum

7.12.2020

V oblasti výskumu a vývoja batérií pôsobí už  dnes na Slovensku niekoľko verejných a súkromných subjektov. Vznikajúce Národné batériové centrum má zabezpečiť ich efektívnu spoluprácu a vytvoriť komplexnejší program. 

Zdroj: SAV

Konzorcium viacerých ústavov Slovenskej akadémie vied (SAV) pod vedením Centra pre využitie pokročilých materiálov SAV (CEMEA), univerzít a priemyslu prišlo s iniciatívou Národného batériové centra. Projekt má podporiť vývoj a výrobu pokročilých batérií. „Spúšťame prípravu projektu Národného batériového centra, ktoré má ambíciu podporiť najperspektívnejšie súčasti hodnotového reťazca batériového priemyslu. Chceme sa zaradiť k najlepším hráčom v rámci európskeho priestoru,“ uviedol predseda SAV Pavol Šajgalík.

Spoločné memorandum v pondelok (7. decembra 2020) v Bratislave podpísali zástupcovia SAV, Technickej univerzity Košice (TUKE), Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach, Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, Žilinskej univerzity, Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) a Slovenskej asociácie pre elektromobilitu (SEVA).

Projekt by mal pokrývať tri kľúčové oblasti: 

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu portálu.

Členstvom v platforme ENERGOKLUB® získate okrem prístupu k exkluzívnemu obsahu aj množstvo ďalších výhod.

Pridajte sa k nám!
Už máte prístup?

Mohlo by vás zaujímať

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK