Hlavný rečník konferencie ENERGOFÓRUM® bude český ekonóm Tomáš Sedláček

26. 7. 2023

Na tohtoročnej konferencii ENERGOFÓRUM® vystúpi renomovaný český ekonóm Tomáš Sedláček.

Úlohy hlavného rečníka 17. ročníka konferencie sa zhostí Tomáš Sedláček. Bývalý poradca českého prezidenta Václava Havla sám seba označuje za „filozofujúceho ekonóma“. Jeho kniha "Ekonómia dobra a zla" sa stala medzinárodným bestsellerom, preložená bola do 23 jazykov vrátane slovenčiny.

Keynote prednáška Tomáša Sedláška bude súčasťou druhého dňa konferencie a ponesie názov: "Energie západnej spoločnosti, čím žije naša ekonomika? Alebo o tele, duši a duchu ekonómie".

Kto je Tomáš Sedláček?

Český ekonóm a vysokoškolský učiteľ. Veľkú časť svojho detstva prežil vo Fínsku a v Dánsku. Študoval aj na Yaleovej univerzite v USA. V roku 2001 sa stal doktorom filozofie na Karlovej univerzite v Prahe. Ako poradca českého prezidenta Václava Havla pracoval v rokoch 2001 až 2003. Funkciu ekonomického poradcu českého ministra financií Bohuslava Sobotku zastával v rokoch 2004 – 2005.

Tomáš Sedláček bol zodpovedný za rokovania so Svetovou bankou a Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD). Šestnásť rokov pracoval ako hlavný makroekonomický stratég v banke ČSOB. Po roku 2009 sa stal zakladajúcim členom poradného orgánu českého kabinetu, Národnej ekonomickej rady vlád. Od roku 2011 je členom správnej rady Nadačného fondu proti korupcii.

V súčasnosti prednáša ekonómiu a dejiny ekonomických teórií na Fakulte sociálnych vied Karlovej univerzity v Prahe. Ako akademický lektor aktívne pôsobí taktiež na Metropolitnej univerzite v Prahe. Aktívne sa venuje publikačnej činnosti a je vyhľadávaným komentátorom. 

Využite zvýhodnenú registráciu

Zľavnený registračný poplatok pre osobnú účasť na konferencii ENERGOFÓRUM® je možné využiť do 25. septembra 2023. Celá konferencia bude aj tento rok vysielaná online.

ENERGOKLUB® je mediálny partner konferencie. 

Mohlo by vás zaujímať